Блокноти – традиційний елемент представницької поліграфії, який обов’язково повинен бути присутнім на столах всіх співробітників будь-якої компанії.  Якими б темпами не розвивалися сучасні технології, блокноти назавжди залишаться нашими зручними та незамінними помічниками. Так чому б їм не виконувати ще й іміджеву функцію? Красиві, сучасні блокноти з логотипом позитивно вплинуть на імідж компанії не тільки в очах гостей Вашого офісу, але й в очах самих співробітників. Адже так приємно працювати в компанії, що з турботою та любов’ю ставиться до дотримання свого корпоративного стилю.

Фірмові блокноти – чудовий подарунок для Ваших клієнтів та ділових партнерів. Саме тому замовлення блокнотів – обов’язковий пункт у списку завдань в процесі підготовки до виставок, конференцій, різноманітних семінарів та майстер-класів. Блокнот – не тільки красивий та стильний подарунок, а ще й корисний. Тому вірогідність того, що Ваші фірмові блокноти надовго оселяться на столах та в сумках Ваших клієнтів та партнерів – дуже і дуже висока.

Перед тим, як замовити друк блокнотів, необхідно визначитися з оптимальним розміром та конфігурацією Вашого майбутнього блокноту. Формат та конфігурація блокноту залежить від того, як планується його використовувати. Стандартні формати блокнотів: А4, А5 та А6. Якщо мова йде про невеликий кишеньковий блокнотик для заміток, то доцільно замовити блокноти ф. А6 і навіть менше, а якщо Вам необхідний блокнот для щоденних робочих записів, який буде «жити» на робочому столі, то є сенс звернути увагу на виготовлення блокнотів ф. А4 та А5.

Друк блокнотів. Виготовлення внутрішнього блоку блокнотів

Друк внутрішніх блоків для блокнотів зазвичай здійснюється на офсетному папері щільністю 80 г/м². Традиційно це папір білого кольору, але, якщо цього потребує загальний стиль блокноту, можна вибрати кремовий або навіть дизайнерський папір світлих відтінків. Основною вимогою до паперу для блокноту є те, щоб на ньому було зручно писати, а написане повинно добре читатися. Внутрішні блоки блокнотів бувають друковані та без друку. Друк внутрішніх аркушів блокноту може бути одностороннім або двостороннім, одним кольором, або чотирма. Можливе використання пантонних фарб для більш точної передачі корпоративних кольорів. На внутрішніх аркушах блокноту зазвичай розміщують клітинку або лінійку, логотип компанії, інколи – ще й контактні дані.

Друк блокнотів може як передбачати, так і не передбачати наявність обкладинки. Блокноти без обкладинки дуже зручні для разових записів на різних семінарах і конференціях. Для блокнотів, термін використання яких є більш довгим, обкладинку краще все ж передбачити. 

Друк блокнотів з обкладинкою. Вибір обкладинки для блокноту

Найбільш розповсюдженим матеріалом для виготовлення обкладинки блокнотів є крейдований     картон.  Щільність картону може бути різною. Зазвичай це 250 г/м². Для цифрового друку обкладинок використовують крейдований папір 300 г/м². Обкладинки блокнотів можна вкрити матовою або глянцевою захисною плівкою. Це збільшить термін експлуатації блокноту та покращить його зовнішній вигляд.

Якщо ви хочете, щоб блокнот виглядав «дорого», зупиніть свій вибір на блокнотах з твердою (кашированою) обкладинкою. Для виробництва твердих обкладинок використовують палітурний картон, який обклеюється крейдованим папером 170 г/м² з попередньо віддрукованим на ньому зображенням. Друк таких блокнотів буде дорожчим та на їх виробництво знадобиться трохи більше часу, але прослужить він довше, а його зовнішній вигляд Вас порадує.

Друк блокнотів з різними видами кріплень

Важливим етапом у виготовленні фірмових блокнотів є вибір кріплення. Існують наступні способи кріплення блокнотів з логотипом:

- блокноти на пружині;

- блокноти на хольнітенах;

- клейові блокноти;

- блокноти на нитці;

- блокноти на скобі;

- блокноти з сегрегаторним механізмом

Часто блокноти з логотипом виготовляють з гумкою для фіксації його в закритому вигляді, з боковою гумкою або пластиковим кріпленням для ручки або олівця.