Каталог - це багатосторінковий поліграфічний виріб, яке містить опис, фото, схеми і креслення товарів. Іноді в каталогах вказуються і ціни. Але в умовах постійного коливання курсу валют краще надавати ціни в окремому прайскуранті, щоб не доводилося передруковувати каталоги кожен раз, коли буде змінюватися ціна на той чи інший товар. Друк каталогів замовляють виробники і імпортери різноманітних товарів для своїх дистриб'юторів, для розміщення в точках продажів і для участі в профільних виставках.

Каталог може бути загальним для всього асортименту продукції або розділеним по товарних групах. Якщо на Ваш погляд зручніше розділити товари і розмістити їх в окремих каталогах, то такі каталоги можна зшити на євроскобу, після чого помістити в загальну папку з логотипом Вашої компанії.

 Друк каталогів

Друк каталогів здійснюється офсетним або цифровим способом. Цифровий друк більше підійде для невеликого накладу або для тих випадків, коли каталоги потрібні «на вчора». Якщо необхідно надрукувати середній або великий наклад каталогів, то перевагу варто віддати друку каталогів на офсетному обладнанні.

Що стосується вибору паперу, то для друку каталогів частіше використовують крейдований папір. Крейдований шар не дає фарбі «провалюватися» і тим самим забезпечує максимально точну передачу кольору, тому всі фото і графічні елементи в каталозі виглядають яскраво і «соковито». Щільність паперу багато в чому залежить від кількості сторінок, хоча загальноприйнятих правил тут немає. Найчастіше для обкладинки вибирають папір щільніший, ніж для блоку. Для поліпшення зовнішнього вигляду каталогу і продовження терміну його експлуатації, обкладинку каталогу можна вкрити глянцевою або матовою захисною плівкою.

При необхідності привернути увагу до окремих сторінок каталогу, можна віділити їх, надрукувавши на папері, відмінному від того, на якому надруковано решта каталогу. Для поділу каталогу на категорії та підкатегорії можна використовувати спеціальні аркуші-розділювачі. Ці аркуші часто друкуються на більш щільному папері, можуть бути як з вісічкою рубрікаторів, так и без, візуально повинні «кидатися в очі». Використання розділювачів найбільш актуальне для друку каталогів на пружіні, на кільцях та на сегрегаторному механізмі.

Виготовлення каталогів передбачає різні види кріплень:

- металеві скоби (звичайні або євроскоби з вушком);

- металева пружина різних кольорів;

- металеві кільця сріблястого, золотавого і чорного кольорів;

- металеві та пластикові болти;

- сегрегаторні механізми;

- нитка.

Дизайн каталогів

Каталог - це надрукована на папері презентація Вашої продукції, тому розробці дизайну і верстці каталогів необхідно приділити особливу увагу. У каталогу повинна бути зрозуміла і зручна структура з розбивкою на категорії та підкатегорії, завдяки якій можна швидко і легко знайти в каталозі необхідний товар. Новинки, наприклад, краще розміщувати на перших сторінках каталогу.

Для створення каталогу, після перегляду якого у людини буде з'являтися бажання придбати представлені в каталозі товари, необхідні гарні і якісні фотографії з високою роздільною здатністю. Пам'ятайте, неякісні фотографії перекреслять всю іншу виконану Вами роботу. Навіть найінформативніший каталог з детальним описом товару, зрозумілою структурою, корисними схемами та кресленнями, надрукований на найдорожчому і якісному папері, може і буде зіпсований неякісними фотографіями. Тому якщо Ви хочете, щоб каталог допомагав Вам продавати Вашу продукцію, а не перешкоджав продажам - подбайте про якісні фотоматеріали.

Розробку дизайну і верстку каталогів Ви можете сміливо доручити дизайнерам нашої друкарні. Замовити друк каталогів в нашій друкарні можна з доставкою в будь-яку точку України, де є пункти видачі «Нової пошти». Телефонуйте, пишіть і приїжджайте до нас у гостіJ. Наші менеджери нададуть вичерпні відповіді на всі Ваші запитання.